Accéder au contenu principal

Vèrbs dau 2d grop incoactius [-IR] (Verbes du 2ème groupe incoactifs [-IR])

FINIR

I – Indicatiu

PRESENT IMPERFACH PRETERITFUTUR
Finissi
Finisses
Finisse
Finissèm
Finissètz
Finisson
Finissii
Finissies
Finissia
Finissiavam
Finissiavatz
Finissian
Finissèri
Finissères
Finissèt
Finisseriam
Finisseriatz
Finissèron
Finisserai
Finisseràs
Finisserà
Finisserem
Finisseretz
Finisseràn
PASSAT COMPAUATPLUS-QUE-PERFACHFUTUR ANTERIOR
Ai finit
As finit
A finit
Avèm finit
Avètz finit
An finit
Avii finit
Avies finit
Avia finit
Aviavam finit
Aviavatz finit
Avian finit
Aurai finit
Auràs finit
Aurà finit
Aurem finit
Auretz finit
Auràn finit

II – Condicional

PRESENT
Finisserii
Finisseries
Finisseria
Finisseriavam
Finisseriavatz
Finisserian

III – Subjonctiu

PRESENTIMPERFACH
Finissi
Finisses
Finisse
Finissem
Finissetz
Finisson
Finissèssi
Finissèsses
Finissèsse
Finissessiam
Finissessiatz
Finissèsson

IV – Imperatiu

POSITIUNEGATIU
Finisse !
Finissem !
Finissetz !
Non finir !
Non finissem ! Finissem pas !
Non finissetz ! Finissetz pas !

V – Formas impersonali

GERONDIUPARTICIPI PASSAT
FinissentFinit
Finida
Finits
Finidi
%d blogueurs aiment cette page :